Kurzy windsurfingu

Windsurfing je adrenalinový vodní sport, který se může rychle naučit opravdu každý – od předškoláků po dědečky (babičky). Jak se na surfu jezdí v 86-ti letech, se můžete dočíst ZDE.

Windsurfing není silový, ale technický sport, takže lehčí jedinci si vezmou přiměřeně menší vybavení (prkno, plachtu). Moderní krátká a široká prkna nejsou vratká, takže se nám stává, že z nich úplní začátečníci během kurzu nespadnou ani jednou!

Windsurfing je také vhodný pro alergické nebo astmatické děti (i dospělé). Jeho výhodou i v pokročilé fázi je, že 100% fyzické nasazení vyžaduje jen nárazově - při pádech nebo obratech, většinu času se jezdec „jen veze“.

Výkonnost ve windsurfingu můžeme rozdělit na dvě úrovně: první je výtlačná plavba (prkno pluje jako loď (plachetnice), změny směru se provádějí pomocí manévrů s oplachtěním. Druhou úrovní je skluz: prkno se díky hydrodynamickému vztlaku vyhoupne na hladinu, surfař si zasune nohy do poutek (úchytů) na prkně a změny směru provádí přenášením váhy na hrany prkna (jako na klasickém surfu nebo snowboardu). Začít jezdit na úrovni 2 znamená zvládnout jízdu na úrovni 1 ve větru o síle cca 7-8 m/s.

V našich kurzech nabízíme individuální lekce pro začátečníky na našem vybavení - moderních širokých prknech s malými školními oplachtěními. Lekce pro pokročilé (jízda ve skluzu v poutkách a s trapézem, vodní start, halza, atd.) na vašem vybavení. Učíme i děti od cca 8 let na dětských oplachtěních Tiki od 1,5 m 2.

Jak postupovat při objednání? Kontaktujte nás telefonicky nebo mailem. Nejprve podle vaší váhy a zkušeností vybereme vhodné vybavení a pak si domluvíme termín a délku výuky. V Českých podmínkách musíme při stanovení termínu brát v potaz počasí a sílu větru v požadovaném termínu. Proto je vhodné stanovit termín několik dní předem a nejpozději 12 hodin před akcí si jej potvrdit. Může se totiž stát, že požadovaná síla větru na konkrétní plán výuky prostě nebude - buď bude foukat příliš (pro začátečníka) nebo málo (např. pro výuku vodního startu). V takovém případě je nutné termín po dohodě změnit.

Ceny našich kurzů naleznete v menu vlevo u jednotlivých nabídek.

Fotoreportáž z našeho kurzu na Štěpánském rybníku naleznete zde.

Jendova pojízdná škola windsurfingu v médiích.

Kurz windsurfingu můžete také někomu věnovat jako dárek! O vhodnosti a typu kurzu se s námi poraďte na 603 922 444.

Učíme také v angličtině. We teach in English too.

Provozujeme vlastní EZZY ESHOP, v němž nabízíme vybavení, které jsme si sami vyzkoušeli a otestovali. Poradenství a instruktáž, jak vybavení sestavit, poskytujeme zdarma!

 


Kontakt

Jenda Šilhavý

Obchodní 1318
252 19 Rudná

(u vody nás nejčastěji
potkáte na Nechranicích, na Mácháči nebo Štěpánském rybníku)

#jendovaskola


+420 603 922 444